Nowości

Najnowszy katalog Epsilon Technology

Zapraszamy do pobrania najnowszego katalogu Epsilon Technology przedstawiającego pełne portfolio ekstensometrów kontaktowych tensometrycznych i pojemnościowych, systemy optyczne Epsilon ONE oraz kalibratory: Katalog Produktów Epsilon .

Nowy model 3442AVG – uśredniający ekstensometr z samoczynną regulacją długości pomiarowej

Ekstensometr uśredniający model 3442AVG mierzy jednocześnie odkształcenie osiowe po przeciwnych stronach próbki. Dedykowany jest do wyznaczania modułu sprężystości, przesunięcia granicy plastyczności, krzywych naprężenie-odkształcenie i granicznego odkształcenia.

Urządzenie automatycznie uśrednia wpływ niewspółosiowości próbki na pomiary odkształceń. Uśrednianie jest zalecane lub wymagane przez wiele norm podczas pomiaru modułów lub podczas testów ściskania. W konfiguracji z dwoma oddzielnymi kanałami pomiarowymi ekstensometr można także użyć do testów zginania. Uśrednienie dwóch miejsc pomiaru poprawia dokładność i spójność badań.

Samoczynna regulacja długości pomiarowej pozwala zaoszczędzić czas. Wystarczy zapiąć ekstensometr na próbce i będzie on gotowy do testów. Film poniżej prezentuje pokazuje tę funkcję podczas testu rozciągania próbki kompozytowej.

Model 3442AVG nadaje się do testów rozciągania oraz ściskania. Jest przystosowany do pomiarów odkształceń i do testów zmęczeniowych z częstotliwością do 100 Hz. Urządzenie ma wymiary mniejsze niż inne ekstensometry uśredniające, dzięki czemu można go stosować w przypadku ograniczonej przestrzeni wokół próbki.

Więcej informacji: Epsilon Model 3442AVG

Epsilon wyposaża wszystkie nowe ekstensometry tensometryczne w nowy moduł kalibracji bocznikowej (ESS)

Epsilon dostarcza teraz wszystkie ekstensometry typu tensometrycznego z zainstalowanym modułem kalibracji bocznikowej (Epsilon Shunt System). Przy pomocy tego modułu możliwa jest szybka kalibracja elektryczna układu pomiarowego z większością sterowników lub układów kondycjonowania sygnału bezpośrednio w laboratorium. Epsilon Shunt System umożliwia również użytkownikom okresowe „sprawdzanie punktowe” kalibracji ich elektroniki, co pomoże zapewnić poprawne odczyty z układu ekstensometru i elektroniki.

ESS

Układy kalibracji bocznikowej montowane są w nowych ekstensometrach bez dodatkowej opłaty. Możliwe jest także doposażenie starszych ekstensometrów wyprodukowanych przez Epsilon w układ ESS.

Więcej informacji: Epsilon Shunt System

Nowe filmy prezentujące modele 3549 “Hot Mount”, 3442 oraz 3421

Model 3549 – szybki i powtarzalny montaż do próbki w piecu

Model 3442 – próba rozciągania krótkiej próbki – 12,5 mm

Model 3421 – szybki montaż czujnika do badania materiałów warstwowych

Model 3442 – instalacja